Torek, 17. oktober 2017 - 09:50

Šport/Biljard

BiH:Srb Martin Martinović zmagovalec 2. kroga regionalne lige »Balkan Kup 2017«

Sarajevo, 17. oktober 2017 (MOREL)- Od nedelje pa vse do zgodnjih jutranjih ur ponedeljka je v bosanski prestolnici Sarajevo potekalo tekmovanje najmočnejše biljardne regionalne lige za moške in ženske. Tekmovanja so se udeležili Matjaž Erčulj (BK Gomes), Mitja Gradišnik (BK Direkt) in Blaž Kolenc (BK Osmica). Kljub premiernemu letu lige se je samo tekmovanje že lepo prejelo med tekmovalci iz vse regije. Ponovno je bil sistem zapolnjen do zadnjega 96-tega mesta, udeleženci pa so bili iz Slovenije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Črne Gore, Srbije in Makedonije.
Da gre nesporno za zelo kakovostno tekmovanja je potrjevala že udeležba, saj so nastopili Zoran Svilar (SRB): trikratni evropski podprvak, Sanjin Pehlivanović (BiH): aktualni in večkratni mladinski evropski prvak ter tretji na mladinskem svetovnem prvenstvu, Ante Šola (HRV) – bronasti iz mladinskega evropskega prvenstva ter Matjaž Erčulj (SLO) – najtrofejnejši slovenski tekmovalec, ki ima 30 naslovov državnega prvaka in je bil leta 2005 tretji na evropskem prvenstvu.

Nihče od navedene četverice pa ni slavil, temveč se je naslova veselil Srb Martin Martinović, ki je v finalu z rezultatom 9:8 ugnal 17 letnega domačina Nemanjo Mičića. Mladi Nemanja je sicer odigral turnir svojega življenja in na poti do finala celo izločil prvo palico Bosne in Hercegovina še mlajšega Sanjina Pehlivanovića (9:2).
Martinovićeva pot ni bila nič lažja, za povrh pa še usodna za kar dva naša tekmovalca. Najprej je za vstop v osmino finala premagal Blaža Kolenca (7:5), ki je tekmovanje zaključil na dobrem 17-tem mestu. Za vstop v četrtfinale pa še Matjaža Erčulja, ki je bil s končnim devetim mestom najbolje uvrščeni slovenski tekmovalec.
Mitja Gradišnika je v šestnajstini finala izločil Moamer Alić (BiH) in je tako končal na 17-tem mestu.
Martinović je po zaključku dveh krogov prvi na skupni lestvici. Sledijo še tekmovanja v Podgorici, Zagrebu, Ljubljani in Skopju, nato pa veliki zaključni Masters turnir za najboljših 32.