Sobota, 9. september 2017 - 22:08

Šport/Rokomet

Krimovkam še četrtič slovenski superpokal

Hrpelje, 9. september 2017 (MOREL) – Rokometašice Krima Mercatorja so v Hrepeljah na tekmi slovenskega ženskega superpokala premagale celjsko ekipo Z'dežele s 34:21 (17:11). Za aktualne slovenske državne in pokalne prvakinje je to že četrti naslov v tem tekmovanju. Ob polčasu se je Rokometna zveza Slovenije spomnila tudi na najboljše iz minule sezone. Deja Doler Ivanović, direktorica Krim Mercatorja, je tako prevzela nagrado za najboljše delo z mladimi, Miša Marinček je dobila priznanje za najboljšo vratarko, Tjaša Stanko pa za najboljšo igralko.

Celjanke, ki so na tekmi superpokala nastopile prvič, so priključek držale vse do izida 9:9, po katerem so ljubljanske rokometašice prvič ušle in začele pohod k četrti lovoriki. V zadnjih desetih minutah prvega polčasa so Ljubljančanke dosegle osem zadetkov, prejele le dva in na odmor odšle s prednostjo šestih zadetkov.

V drugem polčasu je bila premoč krimovk še bolj izrazita. Njihov trener Uroš Bregar je priložnost za igro ponudil vsem svojim varovankam, ki so nadaljevale z učinkovito igro in na koncu visoko zmagale.

Za Krim Mercator so se med strelke vpisale: Benko 6, Zulić 6, Amon 6, Barič 4, Stanko 4, Adler 2, Tsakalou 2, Perederiy 2, Abina 1, Beganović 1; za ekipo Z'dežele pa: Čerenjak 6, Hrnčič 4, Kodele 4, Trobas 2, Vrček 2, Pišek 2, Regner 1. (konec)