Nedelja, 28. januar 2018 - 22:32

Šport/Rokomet

Krimovke do zmage v izjemni končnici

Ljubljana, 28. januar 2018 (MOREL) - Po izjemni končnici so rokometašice Krima Mercatorja v dvorani na Kodeljevem premagale enega od najbližjih konkurentov za uvrstitev v četrtfinale Lige prvakinj, danski Midtjylland. Po odličnem vrnitvi so Krimovke v 58. minuti, po tretjem zadetku Olge Perederiy, povedle s 24:23 in vpisale pomembni točki. S štirimi so trenutno na petem mestu, kolikor jih ima na četrtem tudi Nykøbing, po šest točk imata Györ in Rostov-Don, osem jih ima CSM Bukarešta, medtem ko je na šestem Midtjylland z dvema.

Krim Mercator – Midtjyland  24:23 (11:11)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev 1000, sodnici: Brehmer in Skowronek (obe Poljska).
Krim Mercator: Benko 3 (1), Zrimšek, Abina, Beganović, Stanko 6 (1), Marinček, Omoregie 6, Zulić 2, Koren 3, Pandžić, Gregorc, Tsakalou, Amon 1, Perederij 3.
Midtjylland: Ryde, Sans Serra 3, Fauske 4, Kristiansen 8 (3), Gantzel Pedersen 1, Ellebaek, Friis, Englert, Bjerregaard, Jakobsen, Pedersen 3, Augustesen, Loeseth 3, Burgaard 1.
Sedemmetrovke: Krim Mercator 4 (2), Midtjylland 4 (3).
Izključitve: Krim Mercator 6, Midtjylland 4 minute.

Tekmo preobratov so odlično začele slovenske rokometašice. Elizabeth Omoregie je dosegla uvodni zadetek, po zadetku Ines Amon so Krimovke v 12. minuti prvič povedle za dva, štiri minute kasneje pa je Omoregiejeva povišala že na +3 (7:4). Sledile so minute danskega Midtjyllanda, ki je ob koncu prvega polčasa izvlekel neodločen rezultat, 11:11.

Še bolj so gostje zapretile v prvih minutah drugega polčasa, ko so pobegnile na 15:11, vendar se varovanke Uroša Bregarja niso predale. V 41. minuti so po zadetku Anete Benko izid izenačile na 16:16, sledil je ogorčen boj za vsako žogo, gostje so ostale korak spredaj, v zadnjih deset minut tekme so prinesle zalogo dveh zadetkov prednosti (20:22).

A sledila je še zadnja serija, v vratih sta bili izjemni Miša Marinček in Amra Pandžič, v napadu se je v pravem času prebudila Omoregiejeva. Dobre tri minute pred koncem je po tretjem zaporednem zadetku rezultat poravnala na 23. Zadetek Perederiyeve za 24 zadetek Krimovk pa je poskrbel za eksplozijo navdušenja v dvorani na Kodeljevem. Navijači so po več kot dva meseca dolgem premoru znova pričarali odlično vzdušje in dvignili Krimovke do pomembne zmage!

Prva sta v glavni del vstopila romunska Bukarešta in madžarski Györi. Romunska ekipa, s katero so se Krimovke pomerile v prvem delu Lige prvakinj, je imela celotno srečanje pod nadzorom in si brez težav priborila prvi točki (28:22). V preostali tekmi je ruski Rostov-Don, s katerim se bodo Tigrice pomerile prihodnjo soboto, razorožil danski Nykøbing (29:25).

Prihodnji konec tedna Krimovke čaka zahtevno gostovanje v oddaljenem Rostov-Donu. Na prvem gostovanju v glavnem delu Lige prvakinj bodo naše rokometašice zaigrale v soboto, 3. februarja, ob 14.00 po srednjeevropskem času.

Izjavi po tekmi

Uroš Bregar, trener Krima Mercatorja: »Vseh 60 minut smo se borili v obrambi, tako da lahko rečem, da je bila danes prav obramba odločilna. V napadu delamo še vedno preveč napak. Na tej najvišji ravni se še vedno vidi, da sta Elizabeth Omoregie in Tjaša Stanko naši najmlajši igralki in da jima izkušnje še manjkajo.«

Tjaša Stanko, igralka Krima Mercatorja: »Lahko bi rekli, da se točkam ne gleda v zobe. A sta ostali doma, kar smo si želeli. Toda vseeno moramo popraviti svojo igro, igrati bolj suvereno z manj napakami in bo vsem lažje - nam, vodstvu in navijačem.«

To so sporočili iz RK Krim Mercator (konec)