
Ljubljana (MOREL)- V zadnjih 24 urah je bilo na interventni številki policije '113' zabeleženih 1.640 klicev. Med 719 interventnimi dogodki so policisti med drugim obravnavali 121 prometnih nesreč, 83 kršitev javnega reda in miru ter 108 kaznivih dejanj.
V 102 prometnih nesrečah je nastala premoženjska škoda, v 15 nesrečah so bili udeleženci lahko in v štirih nesrečah hudo telesno poškodovani.
Zaradi storitve hujših prekrškov v cestnem prometu so 10 voznikom zasegli vozilo, zaradi vožnje pod vplivom alkohola pa so pridržali voznika.
Zaradi kršitve javnega reda in miru so opravili 60 intervencij na javnem kraju, 23 pa v zasebnih prostorih.
Da bi zaščitili žrtve nasilja v družini so dvema osebama izrekli ukrep prepovedi približevanja.
Med kaznivimi dejanji smo zabeležili 40 tatvin, 32 vlomov, 14 poškodovanj tuje stvari, osem groženj, štiri ponarejanja denarja, tri drzne tatvine, po dve povzročitvi telesnih poškodb, ponarejanji listin in nasilji v družini ter en rop.
V zadnjih 24 urah je bilo obravnavanih 169 oseb zaradi nezakonitega vstopa na meji z Republiko Hrvaško in sicer 147 na območju PU Novo mesto, 18 na območju PU Maribor in 4 na območju PU Ljubljana. Med njimi so obravnavali največ, 64 državljanov Sirije, 35 Afganistana in 15 Turčije. To so sporočili iz policije. (konec)