02.10.2005 ob 19:11
Deli članek
Borovnica pričakovano do zmage FBC Borovnica : FBK Ljubljana 8 : 1 Izključitve: FBK Borovnica 8 min., FBK Ljubljana 8 min. Strelci: 1:0 Munda, Švajger, 1:1 Srpanj, 2:1 Kržič, Repar, 3:1 Kržič, 4:1 Bizjak, 5:1 Bunič, Kržič, 6:1 Časar, 7:1 Munda, Švajger, 8:1 Švajger. Borovnica je po pričakovanju na njihovem uvodnem nastopu v državnem prvenstvu vknjižila dve točki. Ljubljana se je odlično upirala v prvi tretjini, v drugi povsem odpovedala, v zadnji pa zopet prikazala dobro igro. Pri Borovnici je bil tokrat odlično razpoložen Aleš Kržič z tremi zadetki. Insport dobil tekmo v zadnji tretjini FBC Loka Spiders : Insport Canadien 5 : 9 Izključitve: FBC Loka Spiders 6 min., Insport Canadien 4 min. Strelci: 0:1 Mlinar M., Mlinar R., 0:2 Mlinar P., 1:2 Šmid, Gider, 2:2 Gider, Trobec, 2:3 Mlinar D., 3:3 Kržišnik, Krmelj, 4:3 Trobec, Šubic, 4:4 Mlinar R., 4:5 Mlinar P., Jelenc, 5:5 Krmelj, 5:6 Sotlar, 5:7 Mlinar M., 5:8 Sedej, Sotlar, 5:9 Poljanšek, Mlinar M. . Insport Canadien je vrnil poraz iz prvega kola drugi ekipi Spidersov. Škofjeloški fantje so se borili do konca druge tretjine, nato pa so razpoloženi strelci Insporta dokazali, da se nameravajo v tej sezoni boriti za visoka mesta. Insport je z zmago nekoliko odrinil Spiderse v boju za četrto oz. peto mesto v državnem prvenstvu. FBK Jesenice povozile Polycom Brlog Polycom Brlog : FBK Jesenice 7 : 18 Izključitve: Polycom Brlog 4 min., FBK Jesenice 2 min. Strelci: 0:1 Poljanšek, Udir, 0:2 Poljanšek, 0:3 Drobnak,0:4 Lakota, Bakonič, 0:5 Lakota, 0:6 Škrjanc B., Brun, 0:7 Škrjanc B., 0:8 Škrjanc B., 1:8 Dolenc, Masnec, 1:9 Škrjanc B., Bakonič, 1:10 Brun, 1:11 Lakota, Bakonič, 1:12 Poljanšek, Bakonič, 1:13 Lakota, 1:14 Drobnak, Brun, 2:14 Dolenc, Masnec, 3:14 Masnec, Dolenc, 3:15 Drobnak, Škrjanc B., 4:15 Prevodnik, Dolinar, 5:15 Preodnik, Dolinar, 5:16 Udir, Drobnak, 5:17 Drobnak, Škrjanc, 6:17 Dolinar, 6:18 Udir, 7:18 Masnec, Anžič. FBK Jesenice so se po porazu z Thunderjem, tokrat znesli nad Polycom Brlogom. Po prvi tretjini je kazalo na pravo katastrofo Brloga, ki se je v nadaljevanju, predvsem v zadnji tretjini vrnil in preprečil še višjo zmago Jesenic. Domel - Marmor blizu presenečenja FBK Galaks Domel - Marmor : FBC Thunder Jesenice 4 : 6 Izključitve: FBK Galaks Domel - Marmor 10 min., FBC Thunder Jesenice 6 min., Strelci: 1:0 Leban, Božnar, 2:0 Božnar, 3:0 Peternelj, Starman, 3:1 Džafič, Smolej, 3:2 Rebolj, Smolej, 3:3 Džafič, Štros, 3:4 Džafič, 4:4 Peternelj, Krek, 4:5 Nadižar, Džafič, 4:6 Džafič, Rebolj. Zadnji dvoboj med FBK Galaks Domel Marmor in FBC Thunder Jesenice je nepričakovano prinesel boj za zmago do zadnje minute. Združena ekipa iz Železnikov in Gorenje vasi je začela odlično in do zadnje minute prve tretjine že vodila s 3 proti 0. V drugi tretjini so Jeseničani zaigrali kot prerojeni in pred začetkom zadnjih 20 minut je bil rezultat poravnan. V zadnji tretjini so Jeseničani dvakrat povedli. Najprej na 4 proti 3 in nato po izenačenju nasprotnikov še z igralcem več na 5 proti 4. Jeseničanom je tokrat zmago prinesel igralec tekme Damir Džafić s petimi zadetki. Lestvica po 2.krogu: 1. FBC Thunder Jesenice 2 2 0 0 14 11 +3 4 2 FBK Jesenice 2 1 0 1 25 15 +10 2 3. FBC Loka Spiders Dewalt 1 1 0 0 11 5 +6 2 4. FBC Borovnica 1 1 0 0 8 3 +5 2 5. FBK Galaks Domel-Mar. 2 1 0 1 12 9 +3 2 6. InSport Canadien 2 1 0 1 14 16 -2 2 7. FBC Loka Spiders 2 1 0 1 11 13 -2 2 8. FBK Ljubljana 2 0 0 2 4 16 -12 0 9. Polycom Brlog 2 0 0 2 11 24 -13 0 (konec)