21.11.2021 ob 19:34
Deli članek
Zverev slavil med osmerico najboljših tenisačev na svetu

Alexander Zverev

Torino (MOREL/FoNet) - Nemški teniški igralec Alexander Zverev je drugič v karieri zmagal na zaključnem letnem ATP turnirju osmih najboljših igralcev na svetu, ki je bil prvič organiziran v Torinu, potem ko je premagal branilca naslova Rusa Danila Medvedjeva, v dveh nizih, s 6:4, 6:4. Olimpijski prvak je do naslova prišel lažje, kot bi lahko pričakovali, saj je Medvedjev v odlični formi, Zvereva pa je premagal v skupinskem delu tekmovanja.

Prvi niz je bil odločen v tretji igri, ko je Zverev naredil brejk in brez večjih težav zadržal prednost. V drugem nizu ga je Nemec tekmecu odvzel v prvi igri, Medvedjev pa se ni uspel vrniti. V kolikšni meri je bil Zverev prevladujoč, se najbolje vidi iz dejstva, da Medvedjev v dvoboju ni imel brejk priložnosti, v desetih servisnih igrah nasprotnika pa je osvojil le 13 točk. (Konec)