31.07.2022 ob 23:25
Deli članek
Angležinje evropske nogometne prvakinje

Anglija Nemčija 2:1/ Foto: FoNet

London (MOREL/FoNet) - Nogometašice Anglije so prvič osvojile naslov evropskih prvakinj, saj so danes v finalu, po podaljšku v Londonu premagale Nemčijo z 2:1. Na tekmi, ki si jo je na Wembleyju ogledalo več kot 87.000 navijačev, so Angležinje povedle z golom Elle Anne Tun v 61. minuti, osemkratne evropske prvakinje pa so izenačile 17 minut pozneje z golom Line Magul.

Sledil je podaljšek, v katerem so imele angleške nogometašice zaradi velike podpore navijačev več energije in pobudo kronali z golom Chloe Kelly v 110. minuti. V zadnjih desetih minutah so Nemke poskušale priigrati enajstmetrovke in imele dve priložnosti za izenačenje, a ju niso izkoristile, tako da je Anglija prišla do prvega naslova. (Konec)