20.11.2022 ob 22:32
Deli članek
Ekvadorci premagali Katar

Doha (MOREL/FoNet) - Na prvi tekmi 22. svetovnega prvenstva v nogometu  v Katarju je reprezentanca Ekvadorja nocoj v Dohi premagala gostitelje z 2:0 (2:0). Dvojni strelec za južnoameriško ekipo je bil Ener Valencia. V 16. minuti je zadel enajstmetrovko, 15 minut kasneje pa postavil končni izid.

S to zmago ima Ekvador dobre možnosti za prehod v polfinalno skupino in se bo najverjetneje boril s Senegalom za drugo mesto. Na drugi strani reprezentanca Katarja, ki debitira na svetovnih prvenstvih, po današnjem porazu nima skoraj nobenih možnosti za preboj v osmino finala, saj bi za to potrebovali zmagi proti Nizozemski in Senegalu.

Nizozemska in Senegal bosta jutri odigrala tekmo prvega kroga v skupini A, na sporedu pa sta tudi tekmi prvega kroga v skupini B, v kateri se srečata Anglija - Iran in Wales - ZDA. (Konec)