
Deni Kožul
Muscato (MOREL)- Edini slovenski predstavnik na turnirju WTT Contender v Muscatu z nagradnim skladom 85 tisoč ameriških dolarjev, Deni Kožul, je v kvalifikacijski skupini 6 v prvem krogu premagal Indonezijca Deepash Bhagwanija s 3:0 (7, 6, 9), nato pa s 3:0 (6, 6, 4) še Indijca Mudita Danija. Jutri bo igral še s Špancem Juanom Perezom.
Pred nekaj dnevi, na turnirju WTT Contender v Dohi, ki ga je dobil Japonec Tomokazu Harimoto, je Kožul tekmovanje končal v prvem krogu kvalifikacij. Z več uspeha je začel kvalifikacije v Muscatu, kjer v prvem krogu v kvalifikacijske skupine 6 brez izgubljenega niza premagal 25-letnega Bhagwanija, ki je na svetovni lestvici še brez uvrstitve. Aktualni slovenski državni prvak, trenutno 89. na svetovni lestvici, je imel še manj težav proti Daniju, ki je na svetovni lestvici na 246. mestu.
Dvakrat je zmagal tudi Perez, ki je na svetovni lestvici na 177. mestu. Njun medsebojni obračun bo odločal o tem, kdo izmed njiju se bo prebil še do zadnjih stopničk v kvalifikacijah, kjer se bodo med sabo v enem krogu pomerili še zmagovalci skupin.
»Žal sem bil v Dohi bolan in se moral jemati antibiotike. Zdaj se končno počutim nekoliko bolje, mislim, da se mi počasi vrača moč. Že danes sem prikazal veliko boljši igro kot včeraj, ko še nisem dobro čutil nog. Upam, da bo iz tekme v tekmo boljše, jutri bo prva prava tekma, upam, da bom za mizo dovolj hiter in da bodo noge stabilne, nato pa bo treba dobro pripraviti taktiko in se skušati uvrstiti na glavni turnir,« je po drugi zmagi v kvalifikacijski skupini dejal 27-letni Logatčan.
Tudi v Muscatu je Harimoto prvo postavljeni nosilec, od igralcev prve dvajseterice pa je prijavljen tudi Nemec Dimitrij Ovtcharov. To je sporočil Miha Štamcar.(konec)