27.03.2022 ob 12:05
Deli članek
Umrl namiznoteniški igralec Milivoj Karakašević

Beograd (MOREL/FoNet) - V Beogradu je v starosti 74 let preminil nekdanji jugoslovanski reprezentant, namiznoteniški igralec Milivoj Karakašević, je včeraj sporočila Srbska radiotelevizija. Milivoj Karakašević se je rodil 30. julija 1948, pri 14 letih pa je začel igrati namizni tenis.

V jugoslovanski reprezentanci je bil 17 let, ko so dosegali največje mednarodne uspehe. Na svetovnih in evropskih prvenstvih je osvojil devet medalj. Je večkratni dobitnik medalj na sredozemskih in balkanskih igrah ter zmagovalec številnih mednarodnih turnirjev po svetu. Na domači sceni je bil osemkrat državni prvak v posamični konkurenci in dvojicah. Po koncu igralske kariere je postal selektor, jugoslovanska reprezentanca pa je pod njegovim vodstvom osvojila sedem medalj na največjih tekmovanjih. (konec)