26.02.2025 ob 17:51
Deli članek
Rusko ameriški pogovori bodo zajeli delo veleposlaništev

Sergej Lavrov/foto FoNet

Doha (MOREL/FoNet) - Ruski zunanji minister Sergej Lavrov je danes povedal, da se bodo ameriški in ruski diplomati jutri v Istanbulu pogovarjali o delu svojih veleposlaništev v Moskvi in ​​Washingtonu. Prejšnji teden so v Savdski Arabiji potekali rusko-ameriški pogovori, na katerih je bilo dogovorjeno, da se začne delo za končanje vojne v Ukrajini ter izboljšanje diplomatskih in gospodarskih odnosov med Moskvo in Washingtonom.

To vključuje  ponovno popolnevanje veleposlaništev, ki so številčno kadrovsko oslabljeni zaradi izgona velikega števila diplomatov in drugoh omejitev. 

Lavrov je med obiskom v Katarju novinarjem povedal, da bodo diplomati v Istanbulu na visoki strokovni ravni razpravljali o sistemskih težavah, ki so se nakopičile kot posledica dejavnosti prejšnje ameriške administracije za ustvarjanje ovir za delo ruskega veleposlaništva, na kar se je odzvala Moskva in ustvarila tudi neugodne razmere za delo ameriškega veleposlaništva v Rusiji.

Na podlagi rezultatov srečanja bo jasno, kako hitro in učinkovito lahko napredujemo, je dejal Lavrov,  je poročal AP. (Konec) )